Milk thistle oil with flowers and seeds. Isolated.

Wpływ Oleju z Ostropestu na wątrobę

Olej z Ostropestu tłoczony jest z ostropestu plamistego, fioletowej rośliny po łacińsku Silybum marianum. Ostropest posiada w sobie substancje czynne, znane jako sylimaryna. Sylimaryna może mieć pozytywny wpływ na wątrobę, ponieważ ma właściwości przeciwutleniające, przeciwwirusowe i przeciwzapalne.

Olej z Ostropestu jest często promowany ze względu na jego działanie chroniące wątrobę, a to dlatego, że ostropest plamisty jest stosowany w medycynie naturalnej, w leczeniu wątroby i pęcherzyka żółciowego, we wspomaganiu produkcji mleka u matki a także jako zapobieganie raka. Chroni również wątrobę przed alkoholem i innymi truciznami.

Przede wszystkim jest stosowany jako terapia uzupełniająca u osób z uszkodzeniami wątroby, przede wszystkim u osób cierpiących na alkoholową i niealkoholową chorobę wątroby, zapalenie wątroby, a także na raka wątroby.

Ostropest jest również używany jako zabezpieczenie wątroby przed toksynami np. amatoksyna, którą wytwarzają grzyby.

Wśród wielu opublikowanych badań na temat wpływu olejów z ostropestu i ostropestu plamistego na wątrobę wyniki pokazywały, że poprawia się czynność i zmniejsza uszkodzenie wątroby u osób, które wspomagały terapię ostropestem. Sugeruje się, że może mieć wpływ na zmniejszenie staniu zapalnego.

Uważa się również, że ostropest plamisty zmniejsza uszkodzenia wątroby spowodowane przez wolne rodniki, które są wytwarzane, gdy wątroba metabolizuje toksyczne substancje.

Inne z badań pokazało, że wspomaganie ostropestem może nieznacznie wydłużyć oczekiwaną długość życia osób z marskością wątroby z powodu alkoholowej choroby wątroby.

close

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Przewiń do góry