blog_konopny

Czy olej konopny ma wpływ na kobiety z PMS?

PMS – inaczej zespół napięcia miesiączkowego może mieć bardzo duży wpływ na kobiety. W jednym z badań pokazano, że olej konopny może pomóc kobietom poradzić zmniejszyć objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Badanie, o którym mowa zostało opracowane w 2011 roku i pokazało, że kobiety z PMS, które przyjmowały 1 gram kwasów tłuszczowych, zawierających 210 mg GLA (Kwas gamma-linolenowy), miały znacznie mniejsze objawy napięcia przedmiesiączkowego od kobiet, które kwas tłuszczowych nie przyjmowały.

Olej konopny zawiera kwasy GLA (kwasy gamma-linolenowe).

Co ma wpływ na taką reakcję? Według naukowców objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego, zarówno emocjonalne jak i fizyczne są potencjalnie spowodowane dużą wrażliwością na prolaktynę, która to z kolei może mieć powiązanie z niskim poziomem prostaglandyny E1 (czyli PGE1). Natomiast kwas gamma-linolenowy zawarty w oleju konopnym, pomaga w jego produkcji.

Na pewno potrzebnych jest więcej badań potwierdzających wpływ oleju konopnego na zmniejszenie objawów napięcia miesiączkowego dla kobiet, chociaż na pewno to jest to dobra wiadomość.

close

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Przewiń do góry